Úprava vody v kovoobrábění

Vysoká efektivita a dlouhá životnost pro vaše obráběcí stroje a CNC centra

V Aquarexu víme, že voda je kritickou součástí každého systému. V kovoobráběcích provozech se staráme především o chladicí vodu, chladicí a mazací emulze a procesní vodu. Novým trendem je recyklace odpadní vody.

Jaké problémy s vodou obvykle řešíme v kovoobráběcích provozech

  • korodující obrobky může způsobit příliš měkká nebo tvrdá voda s nevhodným pH, bez vhodné korekční chemie
  • koroze nástrojů a pracovního prostoru také úzce souvisí s kvalitou vody nebo emulzní kapaliny
  • zahnívání a zapáchající vodu často způsobuje mikrobiologické znečištění
  • kratší životnost strojů, nástrojů, zvýšené náklady na údržbu a servis

Správně upravená voda výrazně napomáhá dobrému fungování emulzní kapaliny při kovoobrábění. Řádová voda je často příliš tvrdá, obsahuje železo a mechanické nečistoty z rozvodů, a proto není vhodná k přípravě chladicí a mazací emulze.

Chladicí a mazací emulze připravená s pomocí dobře upravené vody má delší životnost, vyšší mazací a chladicí účinek, je chemicky stabilní a netrpí neduhy jako je lepivost, pěnění a podobně.

Přečtěte si, jak jsme pomohli v Poppe+Potthoff s vlastní demi vodou. Investice se jim vrátila do 9 měsíců.

Ve firmách z oboru kovoobrábění běžně řešíme úpravu vody pro moderní technologie jako řezání laserem, plazmové řezání, vodní paprsky nebo elektroerozivní obrábění. Vyladíme vodu přesně podle vašich potřeb.

Jak postupujeme?

Vždy začneme prohlídkou na místě. Projdeme s vámi provoz, poznáme vaše technologie a procesy tak, abychom vám mohli navrhnout řešení přímo na míru. Dalším krokem je akreditovaný laboratorní rozbor vody, protože složení vody je na každém místě unikátní.

Na základě vstupní analýzy navrhneme technologii úpravy vody, kterou vám dodáme, namontujeme, zprovozníme a zaškolíme její obsluhu. Samozřejmostí je záruční i pozáruční servis, podpora a náhradní díly, které máme běžně skladem.

Technologické celky si sami navrhujeme a sestavujeme. Pro úpravu vody v kovoobrábění často používáme technologie jako reverzní osmóza, demineralizační kolony, média filtry a UV desinfekci vody. Nedílnou součástí naší technologie je moderní systém měření kvality vody, který napojíme na vaši MaR nebo na náš monitorovací systém.

Co vám přinesou naše prověřená řešení?

Okamžité snížení nákladů na údržbu strojů. Vše, co způsobuje nevhodná voda, eliminujeme.

Zjednodušení práce. Snažíme se o maximální bezobslužnost naší technologie, včetně monitorování vybraných parametrů kvality vody. Naším cílem je usnadnit vám práci.

Dlouhodobou jistotu. Na zařízení se servisem od nás poskytujeme rozšířenou záruku. I proto, že používáme výhradně komponenty vysoké kvality, účinnosti a provozní spolehlivosti.

Vyplatíme se vám. Najdeme vám úspory na vodě v řádu desetitisíců, někde měsíčně, jinde ročně. Návratnost třeba na úsporách za demineralizovanou vodu v Poppe + Potthoff byla 9 měsíců.

Myslíte dlouhodobě? Pak u vás převezmeme všechno související s vodou do správy. A budete mít klid.

Chtěli byste rychlé řešení od stolu? Litujeme nemáme

Bez krátkého seznámení s vaším provozem (i telefonicky) a laboratorního rozboru vody bychom mohli něco podcenit. A do toho opravdu nejdeme. Ozvěte se mi. Přijedeme kamkoliv v ČR i na Slovensku.

Mgr. Miroslav Maňásek

Ředitel a jednatel

tel: (+420) 608 323 115

e-mail: miroslav.manasek@aquarex.cz

Napište mi

Tady se poctivě staráme o vodu

Potřebujete také vyladit vodu? Nebo se jen poradit?
Ozvěte se, něco vymyslíme

Vaše kontaktní údaje chráníme a neposkytneme je třetí straně.