Úprava vody pro výrobu z plastů

Vysoká efektivita a dlouhá životnost pro vaše stroje

V Aquarexu víme, že voda je kritickou součástí každého systému. Ve vstřikolisovnách a u dalších zpracovatelů plastů se staráme především o chladicí vodu a procesní vodu.

Jaké problémy s vodou obvykle řešíme u zpracovatelů plastů

 • zanesené chladicí kanálky ve formách (většinou kvůli tvrdé vodě nebo vysokému obsahu železa), které způsobují poškození výlisků nebo nepřesnosti
 • korozi forem způsobenou chemismem vody
 • mechanické nečistoty zanášejí stroje, rozvody, tepelné výměníky, zvyšují opotřebení čerpadel
 • mikroorganismy a řasy podporují korozi a usazování a významně zhoršují účinnost chlazení
 • zapáchající voda (nečištěná voda v uzavřených okruzích)
 • kratší životnost technologií a zvýšené náklady na údržbu a servis

Řádová voda je často příliš tvrdá, obsahuje železo a mechanické nečistoty z rozvodů, a proto není vhodná k napouštění chladicího systému. Pokud používáte vodu z vlastního zdroje (studna, vrt, říční či dešťová voda), je nutné ji filtrovat a správně upravit.

Vhodně upravená voda má zásadní vliv na efektivní fungování všech druhů chladicích systémů, kde je chladicí médium voda (nebo její směs).

Často se setkáváme s tím, že firmy mají zavedeny moderní systémy řízení, ISO certifikace, TPM, využívají metodu 5S a filozofii Kaizen, ale na vodu, její kvalitu a význam pro své technologie bohužel často zapomínají.

Kvalita chladicí a procesní vody u zpracovatelů plastu má vliv na:

 • výši nákladů na údržbu a opravy strojů
 • častější odstávky chladicího systému a zvýšené náklady na čištění a výměnu komponent
 • efektivitu samotného procesu přenosu tepla
 • zvýšenou spotřebu elektrické energie
 • zvýšené riziko kritické havárie, zastavení výroby a narůstání ztrát

Jak postupujeme?

Vždy začneme prohlídkou na místě. Projdeme s vámi provoz, poznáme vaše technologie a procesy tak, abychom vám mohli navrhnout řešení přímo na míru. Dalším krokem je akreditovaný laboratorní rozbor vody, protože složení vody je na každém místě unikátní.

Na základě vstupní analýzy navrhneme technologii úpravy vody, kterou vám dodáme, namontujeme, zprovozníme a zaškolíme její obsluhu. Samozřejmostí je záruční i pozáruční servis, podpora a náhradní díly, které máme běžně skladem.

Technologické celky sami navrhujeme a sestavujeme. Pro úpravu vody u zpracovatelů plastů používáme technologie jako automatické elektronicky nebo hydraulicky řízené filtry, média filtry, dávkování korekční chemie a další. Nedílnou součástí naší technologie je moderní systém měření kvality vody, který napojíme na vaši MaR nebo na náš monitorovací systém.

Co vám přinesou naše prověřená řešení?

Okamžité snížení nákladů na údržbu strojů. Vše, co způsobuje nevhodná voda, eliminujeme.

Zjednodušení práce. Snažíme se o maximální bezobslužnost naší technologie, včetně monitorování vybraných parametrů kvality vody. Naším cílem je usnadnit vám práci.

Dlouhodobou jistotu. Na zařízení se servisem od nás poskytujeme rozšířenou záruku. I proto, že používáme výhradně komponenty vysoké kvality, účinnosti a provozní spolehlivosti.

Vyplatíme se vám. Najdeme u vás další úspory vody nebo odstraníme další potenciální problémy.

Myslíte dlouhodobě? Pak u vás převezmeme všechno související s vodou do správy. A budete mít klid. Jako 90 % našich zákazníků.

Chtěli byste rychlé řešení od stolu? Litujeme nemáme

Bez krátkého seznámení s vaším provozem (i telefonicky) a laboratorního rozboru vody bychom mohli něco podcenit. A do toho opravdu nejdeme. Ozvěte se mi. Přijedeme kamkoliv v ČR i na Slovensku.

Mgr. Miroslav Maňásek

Ředitel a jednatel

tel: (+420) 608 323 115

e-mail: miroslav.manasek@aquarex.cz

Napište mi

Tady se poctivě staráme o vodu

Potřebujete také vyladit vodu? Nebo se jen poradit?
Ozvěte se, něco vymyslíme

Vaše kontaktní údaje chráníme a neposkytneme je třetí straně.