Odstranění koliformních bakterií a virů z vody

Koliformní bakterie, E.coli a další mikroorganismy z vody účinně eliminujeme (jak v průmyslových provozech, hotelech, potravinářských provozech nebo legionellu v užitkové vodě). Naše služby využijete také při likvidaci následků povodní či havárií, kdy se riziko, že voda obsahuje nebezpečné bakterie, rovná téměř jistotě.

Neviditelný nepřítel nejen v průmyslu, zdravotnictví a rekreačních zařízeních

Pouhým okem neviditelní, o to nebezpečnější. Bakteriální znečištění vody je nepřítelem, který udeří rychle a většinou bez varování – legionářská nemoc, střevní potíže, vyrážky a další zdravotní potíže, které pocházejí z vody s pomnoženými mikroorganismy, patří i v 21. století ke strašákům, na které se umírá i v civilizovaných zemích.

A jak se bakterie dostanou do vody? Stačí málo – déšť spláchne močůvku z pole, v nedalekém okolí do země prosakuje septik, ve studni se rozkládá listí nebo jiný biologický materiál. Problém je na světě hned. Pokud pro své hosty, návštěvníky a rekreanty chcete zajistit zdravotně nezávadnou vodu, postaráme se o to.

Koliformní bakterie patří do čeledi enterobakterií – osidlují střevní trakt, ale žijí běžně i v půdě. Přesto se mezi nimi vyskytují patogenní kmeny, které tvoří toxiny. Mohou proniknout do tkání a ohrozit vaše zdraví.

Jak problém řešíme?

Prvním krokem je provedení akreditovaného rozboru vody, který obsahuje mikrobiologické ukazatele (koliformní bakterie, počty kolonií při 22°C a 36°C, E.coli).

Na základě výsledku rozboru a vašich požadavků navrhneme pro váš provoz vhodnou technologii úpravy vody. Ať už je pro vás vhodná UV lampa, dávkovací stanice chlóru nebo chloridoxidu, generátor chlordioxidu, ozonizátor nebo jiná technologie – vše dodáme, nainstalujeme a nastavíme.

Samozřejmostí je záruční i pozáruční servis. Se servisním termínem si nemusíte lámat hlavu. Zařadíme vás do databáze a sami se připomeneme, že nastal správný čas.

Mikroorganismy nepodceňujte

Bakterie ve vodě rozhodně nepodceňujte. Sami si účinně, spolehlivě a dlouhodobě neporadíte. Koliformní bakterie a E.Coli jsou ve vodě nežádoucí a podle vyhlášky být v pitné vodě vůbec nesmí. Ať už čerpáte vodu ze studny, z vrtu nebo jiného zdroje – poradíme si. Ozvěte se nám hned při prvním podezření, že něco není v pořádku.

Víme, co děláme – máme dlouholeté zkušenosti a za sebou stovky úspěšných realizací. Pomůžeme i vám.

Napište nám. Voda může pracovat i ve váš prospěch

Vaše kontaktní údaje chráníme a neposkytneme je třetí straně. Odesláním formuláře vyjadřuji svůj souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby společnosti Aquarex WATERPROFIT.