Potravinářský průmysl

Standard, čistota a stálá kvalita
pro váš provoz

Každý potravinářský provoz má jiné požadavky na kvalitu vody. Stejně jako každý zdroj vody má své unikátní složení. My zajistíme, aby voda přesně splňovala požadavky vašeho podnikání.

Bezplatná konzultace

Vodu řešíme také

Jaké požadavky nejčastěji řešíme

Oplachová a čisticí voda

Spotřebovává se jí obrovské množství a musí zůstat hygienicky nezávadná.

Ředicí voda

Při výrobě nápojů z koncentrátů musí mít správné vlastnosti, aby nedocházelo k nežádoucím reakcím s koncentrátem.

Plnicí voda

Ve výrobě nealkoholických nápojů vyžaduje úpravy, aby výsledný nápoj byl vizuálně lákavý a zároveň i skladovatelný.

Zachování přírodních hodnot

Zejména v oblasti minerálních vod je nutné respektovat legislativní požadavky na úpravu.

Jak postupujeme?

Vždy začneme prohlídkou na místě. Projdeme s vámi provoz, poznáme vaše technologie a procesy tak, abychom vám mohli navrhnout řešení přímo podle vašich potřeb. Složení vody je na každém místě unikátní, proto vždy odebíráme vzorky a analyzujeme její složení.

Na základě vstupní analýzy navrhneme potřebné technologie, které vám dodáme, namontujeme, zprovozníme a zaškolíme jejich obsluhu. Samozřejmostí je záruční i pozáruční servis, podpora a náhradní díly, které máme běžně skladem.

Technologické celky sami navrhujeme a sestavujeme.

Postupujeme v souladu s naší metodikou AWM.

Nedílnou součástí naší technologie je moderní systém řízení a měření kvality vody, který napojíme na váš SCADA systém nebo na náš monitoring.

Co získáte správnou úpravou vody v potravinářství

Úpravou a recyklací vody v potravinářském průmyslu okamžitě snížíte provozní náklady. Klesnou vám výdaje na údržbu a opravu strojů, snížíte objem vypouštěné vody, prodloužíte životnost svých strojů a zlepšíte pracovní prostředí svých zaměstnanců.

Chcete získat detailnější obraz o tom, jaké výhody a úspory přinese firmě správné nakládání s vodou na všech úrovních jejího využití? Přečtěte si o komplexním hospodaření s vodou napříč celým podnikem.

25 - 30%

Snížení nákladů na servis

10 - 40%

Snížení energetických ztrát

70 - 75%

Snížení poruchovosti

50 - 95%

Snížení spotřeby vody

35 - 45%

Zkrácení plánovaných odstávek

20 - 25%

Navýšení produktivity

Seznamte se s příběhy našich zákazníků

O 200 000 zmetků méně díky vlastní ultračisté vodě

Po implementaci vlastní výroby ultra čisté vody je nyní firma zcela nezávislá na externích dodavatelích a ušetří miliony korun ročně. Vysoká kvalita použité vody navíc snížila zmetkovost o 200 000 kusů ročně. Celá studie

Reverzní osmóza ve výrobě emulzí: nižší náklady i zdravější zaměstnanci

Vlastní demineralizovaná voda zlepšila kvalitu používaných emulzí a pozitivně ovlivnila výrobu i zdraví zaměstnanců. Celá studie

Stálá kvalita vody snižuje náklady

Zavedli jsme technologii na úpravu chladicí vody, která se používá ve výrobě plastů. Zkrátila a zjednodušila se pravidelná údržba, provoz je teď plynulejší a zařízení se méně opotřebovává. Nyní se ve SPURu staráme o vodu kompletně. Celá studie

Říkají o nás a naší práci

„Rozhodli jsme se začít vyrábět vlastní destilovanou vodu pomocí reverzní osmózy. Po oslovení několika firem jsme se rozhodli pro Aquarex. Prvotním impulsem pro spolupráci byla rychlost a profesionalita, s jakou byla zpracována jejich nabídka. Po zaslání objednávky s námi dohodli termín realizace a všechno šlo jako na drátkách. Vše nainstalovali a uvedli do provozu přesně v termínu.”
  • Stanislav Mašlan
  • Vedoucí nákupu
„Po implementaci vlastní výroby ultra čisté vody jsme zcela nezávislí na externích dodavatelích demineralizované vody a ušetříme tak miliony korun ročně. Vysoká kvalita demineralizované vody, kterou vyrábí zařízení, které dodal Aquarex, navíc snížila zmetkovost o 200 000 kusů ročně.”
  • RNDr. Miroslav Poláček
  • Hlavní technolog

Čeho všeho se voda v podniku týká?

Stáhněte si infolist v PDF

Volejte, pište, navštivte nás
Uvidíte, že náš budoucí projekt poroste jako z vody!

Vaše kontaktní údaje chráníme a neposkytneme je třetí straně. Odesláním formuláře vyjadřuji svůj souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby společnosti Aquarex WATERPROFIT.