Kotelny a výtopny

Úprava
kotelních vod

Malé i velké kotelny nejen v průmyslu, zdravotnictví a bytových domech. V každé kotelně může nevhodná voda způsobit zásadní škody. Postaráme se, aby k tomu nedošlo.

Bezplatná konzultace

Vodu řešíme také

Jaké problémy běžně způsobuje nedostatečně upravená voda

Topné systémy jsou velmi citlivé na kvalitu vody. Neupravená nebo nedostatečně upravená voda pro topné systémy způsobuje:

 • korozi topného systému
 • inkrustace v potrubí, expanzních a předehřívacích nádobách
 • vysoké tepelné ztráty v otopném systému
 • zanášení teplosměnných ploch
 • významně sníženou účinnost kotlů
 • nižší životnost, více poruch a odstávek

Podmínkou bezpečného a efektivního provozu teplovodních, horkovodních i parních kotlů a vyvíječů je vhodně upravená napájecí i kotelní voda.

Usazené nánosy kotelního kamene mohou snížit účinnost kotlů o desítky procent a snížit jejich životnost. Navíc ve vodě rozpuštěné soli, kyslík a oxid uhličitý způsobují korozi kotle i rozvodných potrubí. To vše se negativně projevuje na ekonomice provozu, ztrátách, které vznikají haváriemi, poruchami – nehledě na sníženou životnost celé technologie.

Změkčit vodu nestačí. V praxi se bohužel často setkáváme s názorem, že stačí napájecí vodu jen změkčit. Není to tak. Je velmi důležité také udržet správnou hodnotu pH, konduktivity (vodivosti) a chemickou stabilitu dávkováním vhodné chemie.”
 • Mgr. Miroslav Maňásek

Dodáme řešení na míru

Každý kotel i parní vyvíječ je je jiný a jeho výrobce specifikuje jiné požadavky na kvalitu napájecí vody. Co pro vás uděláme?

 • Navrhneme systém úpravy a filtrace vody. Používáme výhradně komponenty vysoké kvality, účinnosti a provozní spolehlivosti.
 • Použijeme technologie jako: iontová výměna, reverzní osmóza, dekarbonizace, chemické nebo termické odplynění, chemická úprava pomocí inhibitorů koroze a dávkování dalších látek
 • Dodáme kompletní systém úpravy vody včetně měření a regulace (chytré systémy, které vyhodnocují kvalitu vody ve sledovaných parametrech, jenž jsou samostatné nebo mohou být součástí vaší MaR, SCADA systému).
 • Pomůžeme projektantům s přípravou. Máme zkušenosti, poskytujeme projekční podklady, konzultace.
 • Na zařízení se servisem od nás poskytujeme rozšířenou záruku.

Co získáte správnou úpravou vody
v kotelnách a výtopnách

Komplexním řešením vody okamžitě snížíte provozní náklady. Klesnou vám výdaje na údržbu a opravu strojů, prodloužíte jejich životnost a zlepšíte pracovní prostředí svých zaměstnanců.

Chcete získat detailnější obraz o tom, jaké výhody a úspory přinese firmě správné nakládání s vodou na všech úrovních jejího využití? Přečtěte si o komplexním hospodaření s vodou napříč celým podnikem.

25 - 30%

Snížení nákladů na servis

10 - 40%

Snížení energetických ztrát

70 - 75%

Snížení poruchovosti

50 - 95%

Snížení spotřeby vody

35 - 45%

Zkrácení plánovaných odstávek

20 - 25%

Navýšení produktivity

Seznamte se s příběhy našich zákazníků

Voda z řeky napájí parní kotelnu

Zlepšili jsme spolehlivost a životnost vodního hospodářství pro velkého hráče českého průmyslu. Celá studie

Stálá kvalita vody snižuje náklady

Zavedli jsme technologii na úpravu chladicí vody, která se používá ve výrobě plastů. Zkrátila a zjednodušila se pravidelná údržba, provoz je teď plynulejší a zařízení se méně opotřebovává. Nyní se ve SPURu staráme o vodu kompletně. Celá studie

Výměna chladicího systému během 10 dnů

Po pouhých 8 letech provozu dospěl chladicí systém v kalírně oceli do havarijního stavu. Kvůli nevhodně navržené technologii úpravy vody. Připravili jsme úplně nový projekt a během pouhých 10 dnů technologické odstávky vše nainstalovali. Celá studie

Říkají o nás a naší práci

„Rozhodli jsme se začít vyrábět vlastní destilovanou vodu pomocí reverzní osmózy. Po oslovení několika firem jsme se rozhodli pro Aquarex. Prvotním impulsem pro spolupráci byla rychlost a profesionalita, s jakou byla zpracována jejich nabídka. Po zaslání objednávky s námi dohodli termín realizace a všechno šlo jako na drátkách. Vše nainstalovali a uvedli do provozu přesně v termínu.”
 • Stanislav Mašlan
 • Vedoucí nákupu
„Po implementaci vlastní výroby ultra čisté vody jsme zcela nezávislí na externích dodavatelích demineralizované vody a ušetříme tak miliony korun ročně. Vysoká kvalita demineralizované vody, kterou vyrábí zařízení, které dodal Aquarex, navíc snížila zmetkovost o 200 000 kusů ročně.”
 • RNDr. Miroslav Poláček
 • Hlavní technolog

Čeho všeho se voda v podniku týká?

Stáhněte si infolist v PDF.

Napište nám. Uvidíte, že náš budoucí projekt poroste jako z vody!

Vaše kontaktní údaje chráníme a neposkytneme je třetí straně. Odesláním formuláře vyjadřuji svůj souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby společnosti Aquarex WATERPROFIT.