Membránové technologie

Membránové technologie
pro každý provoz

Jsme specialisté přes membránové technologie pro filtraci vody. Navrhujeme je, konstruujeme a vyrábíme. Stejně jako to dělal Baťa, i my se snažíme porozumět podstatě našich výrobků a tomu, jak fungují. Proto membránové technologie nedovážíme, ale vyvíjíme si je sami a to včetně řídících algoritmů. Jen tak můžeme nabídnout řešení, které přinese co největší užitek.

Bezplatná konzultace

Od mikrofiltrace až po reverzní osmózu

Naše membránové jednotky se využívají k úpravě procesní průmyslové vody, v potravinářství, při recyklaci odpadní vody i v mnoha dalších provozech.

Pro ně vyrábíme a dodáváme různé stupně membránových technologií. Tím prvním je mikrofiltrace, při které dokážeme z vody odstranit částice menší než jeden mikrometr (tedy asi 100x jemnější, než je šířka lidského vlasu).

Dalším stupněm je pak ultrafiltrace následovaná nanofiltrací. Vůbec nejdokonalejším stupněm membránové filtrace je reverzní osmóza.

Póry membrány jsou v tomto případě stejně velké jako molekula vody, a tak zvládneme odstranit částice o velikosti jednotlivých iontů. Jako téměř jediná firma v Česku vyrábíme jednotky reverzní osmózy pro výrobu demineralizované vody a naše technologie si v ničem nezadají ani s předními světovými dodavateli.

Jednotky reverzní osmózy – standardizovaná řada

Vyrábíme dvě řady jednotek reverzní osmózy. První z nich, Vision, se vyznačuje ideálním poměrem ceny a výkonu. Druhá, Virtus, je zase plně automatizovaná, takže vám ušetří práci. Navrhujeme a stavíme i jednotky na míru konkrétním provozům. Pokud potřebujete specifické zařízení na úpravu vody, stačí nám dát vědět pomocí kontaktního formuláře.

Vision – kompaktní standardizované jednotky s výkonem do 30 000 litrů za hodinu

Řada Vision představuje spolehlivé řešení pro průmyslové i komerční provozy. Navrhli jsme ji tak, aby cena maximálně odpovídala výkonu, aniž bychom museli dělat kompromisy v kvalitě. Velkou výhodou jednotek Vision je jejich kompaktní provedení, díky kterému zabírají jen minimum prostoru.

V rámci této řady
vyrábíme dvě verze jednotek:

Vertikální provedení s výkonem

do 3 000 l/h
permeátu

Horizontální provedení s výkonem

od 3 000 do 30 000 l/h
permeátu

Více informací o řadě Vision najdete v produktovém listu.

Řada Vision - optimální poměr cena vs výkon

Plně automatizovaná řada Virtus – vlajková loď pro 21. století

Produkty této řady se vyznačují důrazem na maximální bezobslužnost provozu. Jednotky Virtus jsou zcela automatické, takže při změně vstupních parametrů (například tlak a teplota vody) není nutný zásah lidského operátora. Zároveň přizpůsobují své vnitřní fungování vnějším podmínkám tak, aby bylo vždy dosaženo normalizované produkce permeátu o co nejvyšší kvalitě.

Samozřejmostí je u této řady i velký dotykový displej a integrovaný modul pro dálkový dohled a správu.

Jednotky Virtus vyrábíme od výkonu 10 000 litrů permeátu za hodinu do 60 000 litrů permeátu za hodinu.

Více informací najdete v produktovém listu.

Řada Virtus - chytré automatické řešení

Vzdálené dohledové centrum – nechte monitoring a správu svých filtračních zařízení na nás

Jednotky zakoupené u nás napojíme na systém vzdáleného dohledu a správy. Výsledkem bude bezstarostný a skvěle zabezpečený provoz – spojení je chráněno pomocí silně šifrované VPN (skrze naši LAN nebo GSM modul). Zajistíte si tak maximálně profesionální správu a získáte víc času pro klíčové aktivity svého podnikání.

Membránové technologie

vyrábíme v naší domovině, Uherském Hradišti, ale dodáváme je zákazníkům do celého světa. Naše jednotky jsou odolné, spolehlivé a chytré. Při výrobě používáme pouze vysoce kvalitní materiály a komponenty od předních světových výrobců. A když připočteme ještě zkušený tým specialistů a customizovanou výrobu, můžeme se v oblasti membránových technologií hrdě srovnávat se světovou špičkou.

Seznamte se s příběhy našich zákazníků

O 200 000 zmetků méně díky vlastní ultračisté vodě

Po implementaci vlastní výroby ultra čisté vody je nyní firma zcela nezávislá na externích dodavatelích a ušetří miliony korun ročně. Vysoká kvalita použité vody navíc snížila zmetkovost o 200 000 kusů ročně. Celá studie

Reverzní osmóza ve výrobě emulzí: nižší náklady i zdravější zaměstnanci

Vlastní demineralizovaná voda zlepšila kvalitu používaných emulzí a pozitivně ovlivnila výrobu i zdraví zaměstnanců. Celá studie

Úprava vstupní vody umožnila spustit výrobu

Příliš znečištěná odpadní voda bránila spuštění výroby v novém provozu. Překvapivým řešením bylo vyčistit vodu už na začátku výrobního procesu - z obyčejné udělat ultra čistou, která na sebe méně váže chemikálie. Jako bonus firma ušetří přes půl milionu korun ročně na nákupu vody. Celá studie

Napište nám. Uvidíte, že náš budoucí projekt poroste jako z vody!

Vaše kontaktní údaje chráníme a neposkytneme je třetí straně. Odesláním formuláře vyjadřuji svůj souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby společnosti Aquarex WATERPROFIT.

Raději mluvíte? To i Pavla

(+420) 603 849 949

Po - Pá 7:30 - 16:00 h

Pavla Houšťová

Obchodní a marketingová ředitelka