Membránové technologie

Membránové technologie
pro každý provoz

Jsme specialisté na membránové technologie pro filtraci vody. Navrhujeme je a vyrábíme, včetně řídících algoritmů. Proto Vám můžeme nabídnout spolehlivé a úsporné řešení, které přinese co největší užitek.

Bezplatná konzultace

Od mikrofiltrace až po reverzní osmózu

Naše membránové jednotky se využívají k úpravě procesní průmyslové vody, v potravinářství, při recyklaci odpadní vody i v mnoha dalších provozech.

Pro ně vyrábíme a dodáváme různé stupně membránových technologií. Tím prvním je mikrofiltrace, při které dokážeme z vody odstranit částice menší než jeden mikrometr (tedy asi 100x jemnější, než je šířka lidského vlasu).

Dalším stupněm je pak ultrafiltrace následovaná nanofiltrací. Vůbec nejdokonalejším stupněm membránové filtrace je reverzní osmóza.

Jako jedna z mála českých firem vyrábíme v Česku nejen jednotky reverzní osmózy pro výrobu demineralizované vody. Naše jednotky směle konkurují předním světovým dodavatelům.

Jednotky reverzní osmózy – standardizovaná řada

Standardně dodáváme dvě řady jednotek reverzní osmózy. První z nich, Vision, se vyznačuje ideálním poměrem ceny a výkonu.

Druhá, Virtus, je zase plně automatizovaná, takže vám ušetří práci. Navrhujeme a stavíme i jednotky na míru konkrétním provozům.

Více se dozvíte na stránce věnované reverzní osmóze.

Seznamte se s příběhy našich zákazníků

O 200 000 zmetků méně díky vlastní ultračisté vodě

Po implementaci vlastní výroby ultra čisté vody je nyní firma zcela nezávislá na externích dodavatelích a ušetří miliony korun ročně. Vysoká kvalita použité vody navíc snížila zmetkovost o 200 000 kusů ročně. Celá studie

Reverzní osmóza ve výrobě emulzí: nižší náklady i zdravější zaměstnanci

Vlastní demineralizovaná voda zlepšila kvalitu používaných emulzí a pozitivně ovlivnila výrobu i zdraví zaměstnanců. Celá studie

Úprava vstupní vody umožnila spustit výrobu

Příliš znečištěná odpadní voda bránila spuštění výroby v novém provozu. Překvapivým řešením bylo vyčistit vodu už na začátku výrobního procesu - z obyčejné udělat ultra čistou, která na sebe méně váže chemikálie. Jako bonus firma ušetří přes půl milionu korun ročně na nákupu vody. Celá studie

Napište nám. Uvidíte, že náš budoucí projekt poroste jako z vody!

Vaše kontaktní údaje chráníme a neposkytneme je třetí straně. Odesláním formuláře vyjadřuji svůj souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby společnosti Aquarex WATERPROFIT.