Výroba z plastů

Vysoká efektivita a dlouhá životnost
pro vaše stroje

V Aquarexu víme, že voda je kritickou součástí každého systému. Ve vstřikolisovnách a u dalších zpracovatelů plastů se staráme především o chladicí vodu a procesní vodu.

Bezplatná konzultace

Vodu řešíme také

Jaké problémy s vodou obvykle řešíme u zpracovatelů plastů

 • zanesené chladicí kanálky ve formách (většinou kvůli tvrdé vodě nebo vysokému obsahu železa), které způsobují poškození výlisků nebo nepřesnosti
 • korozi forem způsobenou chemismem vody
 • mechanické nečistoty zanášejí stroje, rozvody, tepelné výměníky, zvyšují opotřebení čerpadel
 • mikroorganismy a řasy podporují korozi a usazování a významně zhoršují účinnost chlazení
 • zapáchající voda (nečištěná voda v uzavřených okruzích)
 • kratší životnost technologií a zvýšené náklady na údržbu a servis

Řádová voda je často příliš tvrdá, obsahuje železo a mechanické nečistoty z rozvodů, a proto není vhodná k napouštění chladicího systému. Pokud používáte vodu z vlastního zdroje (studna, vrt, říční či dešťová voda), je nutné ji filtrovat a správně upravit.

Vhodně upravená voda má zásadní vliv na efektivní fungování všech druhů chladicích systémů, kde je chladicí médium voda (nebo její směs).

Často se setkáváme s tím, že firmy mají zavedeny moderní systémy řízení, ISO certifikace, TPM, využívají metodu 5S a filozofii Kaizen, ale na vodu, její kvalitu a význam pro své technologie bohužel často zapomínají.

Kvalita chladicí a procesní vody u zpracovatelů plastu má vliv na:

 • výši nákladů na údržbu a opravy strojů
 • častější odstávky chladicího systému a zvýšené náklady na čištění a výměnu komponent
 • efektivitu samotného procesu přenosu tepla
 • zvýšenou spotřebu elektrické energie
 • zvýšené riziko kritické havárie, zastavení výroby a narůstání ztrát

Jak postupujeme

Vždy začneme prohlídkou na místě. Projdeme s vámi provoz, poznáme vaše technologie a procesy tak, abychom vám mohli navrhnout řešení přímo podle vašich potřeb. Složení vody je na každém místě unikátní, proto vždy odebíráme vzorky a analyzujeme její složení.

Na základě vstupní analýzy navrhneme potřebné technologie, které vám dodáme, namontujeme, zprovozníme a zaškolíme jejich obsluhu. Samozřejmostí je záruční i pozáruční servis, podpora a náhradní díly, které máme běžně skladem.

Technologické celky sami navrhujeme a sestavujeme.

Postupujeme v souladu s naší metodikou AWM.
Nedílnou součástí naší technologie je moderní systém řízení a měření kvality vody, který napojíme na váš SCADA systém nebo na náš monitoring.

Co získáte správnou
úpravou vody
ve výrobě z plastů

Komplexním řešením vody  okamžitě snížíte provozní náklady. Klesnou vám výdaje na údržbu a opravu strojů, eliminujete zmetkovost výroby a interní neshody kvality, prodloužíte životnost svých strojů a zlepšíte pracovní prostředí svých zaměstnanců.

Chcete získat detailnější obraz o tom, jaké výhody a úspory přinese firmě správné nakládání s vodou na všech úrovních jejího využití? Přečtěte si o komplexním hospodaření s vodou napříč celým podnikem.

25 - 30%

Snížení nákladů na servis

10 - 40%

Snížení energetických ztrát

70 - 75%

Snížení poruchovosti

50 - 95%

Snížení spotřeby vody

35 - 45%

Zkrácení plánovaných odstávek

20 - 25%

Navýšení produktivity

Seznamte se s příběhy našich zákazníků.

O 200 000 zmetků méně díky vlastní ultračisté vodě

Po implementaci vlastní výroby ultra čisté vody je nyní firma zcela nezávislá na externích dodavatelích a ušetří miliony korun ročně. Vysoká kvalita použité vody navíc snížila zmetkovost o 200 000 kusů ročně. Celá studie

Reverzní osmóza ve výrobě emulzí: nižší náklady i zdravější zaměstnanci

Vlastní demineralizovaná voda zlepšila kvalitu používaných emulzí a pozitivně ovlivnila výrobu i zdraví zaměstnanců. Celá studie

Stálá kvalita vody snižuje náklady

Zavedli jsme technologii na úpravu chladicí vody, která se používá ve výrobě plastů. Zkrátila a zjednodušila se pravidelná údržba, provoz je teď plynulejší a zařízení se méně opotřebovává. Nyní se ve SPURu staráme o vodu kompletně. Celá studie

Říkají o nás a naší práci

„Rozhodli jsme se začít vyrábět vlastní destilovanou vodu pomocí reverzní osmózy. Po oslovení několika firem jsme se rozhodli pro Aquarex. Prvotním impulsem pro spolupráci byla rychlost a profesionalita, s jakou byla zpracována jejich nabídka. Po zaslání objednávky s námi dohodli termín realizace a všechno šlo jako na drátkách. Vše nainstalovali a uvedli do provozu přesně v termínu.”
 • Stanislav Mašlan
 • Vedoucí nákupu
„Po implementaci vlastní výroby ultra čisté vody jsme zcela nezávislí na externích dodavatelích demineralizované vody a ušetříme tak miliony korun ročně. Vysoká kvalita demineralizované vody, kterou vyrábí zařízení, které dodal Aquarex, navíc snížila zmetkovost o 200 000 kusů ročně.”
 • RNDr. Miroslav Poláček
 • Hlavní technolog

Čeho všeho se voda v podniku týká?

Stáhněte si infolist v PDF.

Volejte, pište, navštivte nás
Uvidíte, že náš budoucí projekt poroste jako z vody!

Vaše kontaktní údaje chráníme a neposkytneme je třetí straně. Odesláním formuláře vyjadřuji svůj souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby společnosti Aquarex WATERPROFIT.