SPUR a.s.

Stálá kvalita vody snižuje náklady

Navrhli a implementovali jsme technologii na úpravu chladicí vody, která se používá ve výrobě plastů. Provoz je teď plynulejší, zařízení se méně opotřebovává a společnost tak šetří náklady. SPUR nám outsourcoval celkovou péči o vodu, takže provádíme průběžné analýzy a díky nim udržujeme vodu potřebné kvalitě.

Bezplatná konzultace

Znečištěná chladicí voda připravovala firmu o čas i peníze

Produkce plastových výrobků ve společnosti SPUR má své specifikum. Chladicí vany jsou při extruzi otevřené, takže se často zanášejí plastem, a jejich povrch poškozuje i vodní kámen. Ohřívání vody, ke kterému v průběhu výroby dochází, navíc podporuje množení bakterií. Údržba chladicích okruhů proto zabere nejen hodně času, ale stojí firmu také spoustu peněz.

Vodu teď upravujeme a máme ji neustále pod dohledem

Naším úkolem bylo vymyslet technologii, která zvýší kvalitu vody v chladicích okruzích. Voda se nyní upravuje filtrací a změkčuje. Až takto upravená voda se napouští do chladicích okruhů, kde k ní navíc přidáváme biocid na odstranění bakterií. Tím pro nás ale práce nekončí. Stanovili jsme speciální postupy, podle kterých parametry vody měříme a vyhodnocujeme. To nám pomáhá ji udržet v nejvyšší kvalitě.

Výroba běží efektivněji a firma šetří náklady

Po úpravě vody je ve firmě méně odstávek na čištění chladicích van, zvýšila se životnost používaných materiálů a celá výroba funguje plynuleji. To vše snižuje firmě náklady. A díky našemu neustálému dohledu může společnost pustit starosti s vodou úplně z hlavy.

„Trápila nás voda v chladicích okruzích. V naší výrobě totiž zůstávají chladicí vany při extruzi otevřené, a tak se často zanášejí plastem a vodním kamenem. Jejich čištění stojí peníze a zdržuje výrobu. Aquarex pro nás ale vymyslel řešení. Chladicí vodu upravují tak, aby měla vyšší kvalitu a neničila naše zařízení. Frekvence odstávek na čištění se snížila, takže šetříme čas i náklady. Aquarex navíc monitoruje kvalitu vody i po její úpravě. Takový outsourcing byl dobré rozhodnutí – už se s vodou nemusíme trápit, protože o ni pečují odborníci”
  • Martin Vrba
  • Vedoucí střediska údržba

O 200 000 zmetků méně díky vlastní ultračisté vodě

Po implementaci vlastní výroby ultra čisté vody je nyní firma zcela nezávislá na externích dodavatelích a ušetří miliony korun ročně. Vysoká kvalita použité vody navíc snížila zmetkovost o 200 000 kusů ročně. Celá studie

Reverzní osmóza ve výrobě emulzí: nižší náklady i zdravější zaměstnanci

Vlastní demineralizovaná voda zlepšila kvalitu používaných emulzí a pozitivně ovlivnila výrobu i zdraví zaměstnanců. Celá studie

Napište nám. Uvidíte, že náš budoucí projekt poroste jako z vody!

Vaše kontaktní údaje chráníme a neposkytneme je třetí straně. Odesláním formuláře vyjadřuji svůj souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby společnosti Aquarex WATERPROFIT.