O nás

Jsme ryze česká rodinná firma a víme, že na vodě záleží

Vodu potřebuje každá firma. Někdy jako vstupní surovinu (potravinářství), jindy jako součást výrobního procesu (například chladicí systémy v automotive nebo energetice). V případě aquaparků a koupališť stojí voda v centru celého byznysu, jindy zůstává v pozadí, ale fungování podniku se bez ní neobejde (hotely, restaurace a řada dalších služeb). Správné zacházení s vodou může přinést milionové úspory, zlepšit kvalitu produkce, zvýšit komfort zaměstnanců, stát se rozhodující konkurenční výhodou.

Naším posláním je pomáhat firmám pečovat o vodu. Komplexně, systematicky, napříč celým provozem. Jsme schopni dodat i dílčí zařízení a poskytnout jednorázové konzultace, ale naše síla spočívá v něčem jiném. Umíme uchopit hospodaření s vodou jako celek od chvíle, kdy do podniku vstupuje, až po okamžik, kdy jej opouští. Vytvoříme podrobnou analýzu vodního hospodářství firmy, vyprojektujeme konkrétní řešení, můžeme (ale nemusíme) dodat veškeré technologie a zajistit následný servis i plán dalšího rozvoje.

Unikátní přístup

Právě jen takový důsledně holistický přístup může vést k maximálnímu využití potenciálu, který v sobě voda ukrývá. Přesto jsme s ním v naší branži poměrně unikátní. Jedinečná je také naše metodologie pro audity vodního hospodářství firem. Framework AWM (Aquarex Water Management) nám umožňuje velmi precizně a přitom efektivně hodnotit úroveň firemního nakládání s vodou a navrhovat opatření přinášející podniku co největší užitek.

Hospodaření s vodou má strategický význam

Voda určuje naše osudy na úrovni jednotlivců, zemí i světového společenství. Žijeme v době, kdy se hospodaření s vodou stává otázkou strategického významu. Sofistikované zacházení s vodou je znakem vysoké firemní kultury, přihlášením se k zásadám společensky odpovědného chování, v neposlední řadě je to ale také přístup řídící se čistě ekonomickou racionalitou. Pečovat o vodu systematicky a promyšleně se zkrátka vyplácí.

Naše projekty mají mnohdy nečekaný přesah

Věříme, že podnikat má smysl, jen pokud tvoříme užitek, rozvíjíme lidi, hledáme nové technologie, prospíváme okolí. Můžeme být hrdí, že práce Aquarexu tyto aspekty naplňuje. Naše projekty mají totiž pro klienty mnohdy nečekaný přesah. Chytrou volbou vybavení, vynalézavým technickým řešením nebo prostou změnou ve výrobním procesu vyřešíme nejen jejich potřeby, ale také pomůžeme životnímu prostředí nebo snížíme nemocnost jejich zaměstnanců.

Lidským působením ztratila voda svou čistotu

Ve vodě se objevují rezidua léků, hormonů, pesticidů, hnojiv nebo částečky mikroplastů. Situaci ještě zhoršuje skutečnost, že navzdory všeobecnému úbytku vody a rostoucímu znečištění se její spotřeba zvyšuje. Jen odpovědným nakládáním s tímto cenným zdrojem můžeme negativní trend zvrátit. Jistě, nebude to hned, ale začít musíme už dnes. Těší nás, že s každým projektem, do kterého se pustíme, splatíme přírodě část našeho velkého dluhu.

„Víme, že když děláme i tu nejnepatrnější věc pořádně, zlepšíme svět. Proto se srovnáváme jen s těmi nejlepšími. A jakkoli se to může zdát v podnikání nelogické, naší primární motivací nejsou peníze. Už Baťa totiž říkal, že si peníze člověka najdou, když dělá správnou věc. A my ji rozhodně děláme.”
  • Mgr. Miroslav Maňásek
  • Ředitel a jednatel společnosti Aquarex WATERPROFIT s.r.o.

Seznamte se s příběhy našich zákazníků

O 200 000 zmetků méně díky vlastní ultračisté vodě

Po implementaci vlastní výroby ultra čisté vody je nyní firma zcela nezávislá na externích dodavatelích a ušetří miliony korun ročně. Vysoká kvalita použité vody navíc snížila zmetkovost o 200 000 kusů ročně. Celá studie

Reverzní osmóza ve výrobě emulzí: nižší náklady i zdravější zaměstnanci

Vlastní demineralizovaná voda zlepšila kvalitu používaných emulzí a pozitivně ovlivnila výrobu i zdraví zaměstnanců. Celá studie

Stálá kvalita vody snižuje náklady

Zavedli jsme technologii na úpravu chladicí vody, která se používá ve výrobě plastů. Zkrátila a zjednodušila se pravidelná údržba, provoz je teď plynulejší a zařízení se méně opotřebovává. Nyní se ve SPURu staráme o vodu kompletně. Celá studie

Napište nám. Uvidíte, že náš budoucí projekt poroste jako z vody!

Vaše kontaktní údaje chráníme a neposkytneme je třetí straně. Odesláním formuláře vyjadřuji svůj souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby společnosti Aquarex WATERPROFIT.

Raději mluvíte? To i Pavla

(+420) 603 849 949

Po - Pá 7:30 - 16:00 h

Pavla Houšťová

Obchodní a marketingová ředitelka