Aquapark Uherské Hradiště

Máme významně nižší náklady díky úpravě vody ze studny

Voda z vlastní studny šetří náklady – až 200 tisíc Kč za měsíc za nákup vody. Vodu je však potřeba upravit, aby splňovala veškeré normy a standardy.

Bezplatná konzultace

V čem byl problém

Aquapark v Uherském Hradišti využívá k doplňování bazénové vody vlastní studnu, aby šetřil náklady za nákup vody (180 – 200 tisíc Kč za měsíc). Běžná spotřeba překračuje 10 m3/hodinu. Problém je, že voda ze studny je velmi tvrdá a obsahuje železo a mangan.

Voda o takovém složení se bez úpravy nedá použít, protože by zničila veškeré bazénové technologie a ani návštěvníci aquaparku by se nechtěli koupat v tvrdé vodě plné usazenin železa a manganu.

Jak jsme to vyřešili

Návrh technologie, dodávka a montáž včetně přivedení a napojení veškerého potrubí v rámci technologií aquaparku.

Železo a mangan se vysráží pomocí ozonu (O3) a zachytí na pískové filtraci. Voda dále pokračuje přes filtr mechanických nečistot do Twin změkčovacího filtru o výkonu 15 m3/h, kde se voda změkčí na požadovanou hodnotu.

Výstupní tvrdost vody ze změkčovače se dá plynule nastavit dle požadavků. Kvalita vody se totiž v průběhu dne mění.

Upravená voda je díky dostatečně dimenzované technologii k dispozici nepřetržitě 24 hodin denně, nikdy nedojde k přerušení její dodávky. Nároky na obsluhu jsou minimální.

Výsledky

Díky naší technologii může aquapark využívat k doplňování bazénové vody vlastní studnu a tím značně šetří provozní náklady, cca 180 tisíc Kč/měsíc.

Voda je navíc plynule upravovaná do optimální kvality vhodné pro bazénové technologie, což má příznivý vliv na životnost, provozní efektivitu i návštěvníky aquaparku.

Celá investice se vrátila za 4 měsíce.

„Po implementaci vlastní výroby ultra čisté vody jsme zcela nezávislí na externích dodavatelích demineralizované vody a ušetříme tak miliony korun ročně. Vysoká kvalita demineralizované vody, kterou vyrábí zařízení, které dodal Aquarex, navíc snížila zmetkovost o 200 000 kusů ročně.”
  • RNDr. Miroslav Poláček
  • Hlavní technolog

O 200 000 zmetků méně díky vlastní ultračisté vodě

Po implementaci vlastní výroby ultra čisté vody je nyní firma zcela nezávislá na externích dodavatelích a ušetří miliony korun ročně. Vysoká kvalita použité vody navíc snížila zmetkovost o 200 000 kusů ročně. Celá studie

Výměna chladicího systému během 10 dnů

Po pouhých 8 letech provozu dospěl chladicí systém v kalírně oceli do havarijního stavu. Kvůli nevhodně navržené technologii úpravy vody. Připravili jsme úplně nový projekt a během pouhých 10 dnů technologické odstávky vše nainstalovali. Celá studie

Úprava vstupní vody umožnila spustit výrobu

Příliš znečištěná odpadní voda bránila spuštění výroby v novém provozu. Překvapivým řešením bylo vyčistit vodu už na začátku výrobního procesu - z obyčejné udělat ultra čistou, která na sebe méně váže chemikálie. Jako bonus firma ušetří přes půl milionu korun ročně na nákupu vody. Celá studie

Napište nám. Uvidíte, že náš budoucí projekt poroste jako z vody!

Vaše kontaktní údaje chráníme a neposkytneme je třetí straně. Odesláním formuláře vyjadřuji svůj souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby společnosti Aquarex WATERPROFIT.