Šroubárna Kyjov

Upravená voda už nám neničí CNC stroje

Demineralizovaná voda na ředění emulzí pro CNC obrábění už speciální stroje neničí.

Bezplatná konzultace

V čem byl problém

Šroubárna Kyjov a. s. využívá demineralizovanou vodu na ředění emulzí pro CNC obráběcí stroje a pro speciální stroje na tvorbu závitů. Po opakovaných problémech s obráběcí emulzí zjistili, že problémem je tvrdá voda s vysokým obsahem rozpuštěných solí a nečistot.

Jak jsme to vyřešili

Na osobní prohlídce jsme zjistili, že používaná voda z vodovodního řádu obsahuje nejen rozpuštěné soli a drobné nečistoty, ale i zbytkové množství železa. Vodu proto musíme upravovat vícestupňově a využít i demineralizační jednotku.

Nejdříve surová voda proudí přes filtr mechanických nečistot do automatického odželezňovacího filtru, který odstraní zbytkové množství železa. Odželezněná voda poté vstupuje do Twin změkčovacího filtru, kde se voda změkčí na požadovanou hodnotu 0,1 mmol/l.

Změkčená voda dále vstupuje do automatického filtru s aktivním uhlím, který odstraní zbytkové množství chloru z vody.

Chlor obsažený ve vodě by totiž nevratně poškodil membrány demineralizační jednotky. Před vstupem vody do demineralizační jednotky ještě vodu dezinfikují UV sterilizační lampy.

Demineralizační jednotka sloužící pro výrobu vody pro ředění emulzí je sestavena na výkon 70 litrů/h při výstupní konduktivitě vody 6,7 uS/cm.

Pro potřeby různých strojů je nutné dodržovat předepsané parametry výrobce stroje. Proto vodu z demineralizační jednotky v akumulační nádrži kontinuálně monitorujeme pomocí analyticko-směšovacího modulu, který v případě nevyhovujících parametrů vody automaticky zajistí její naředění na předepsané parametry.

Výsledky

Upravená voda je díky naší technologii k dispozici nepřetržitě 24 hodin denně, nikdy nedojde k přerušení její dodávky. Navíc je rovnou automatizovaně upravená do optimální kvality pro přípravu emulzí do CNC strojů.

O 200 000 zmetků méně díky vlastní ultračisté vodě

Po implementaci vlastní výroby ultra čisté vody je nyní firma zcela nezávislá na externích dodavatelích a ušetří miliony korun ročně. Vysoká kvalita použité vody navíc snížila zmetkovost o 200 000 kusů ročně. Celá studie

Výměna chladicího systému během 10 dnů

Po pouhých 8 letech provozu dospěl chladicí systém v kalírně oceli do havarijního stavu. Kvůli nevhodně navržené technologii úpravy vody. Připravili jsme úplně nový projekt a během pouhých 10 dnů technologické odstávky vše nainstalovali. Celá studie

Úprava vstupní vody umožnila spustit výrobu

Příliš znečištěná odpadní voda bránila spuštění výroby v novém provozu. Překvapivým řešením bylo vyčistit vodu už na začátku výrobního procesu - z obyčejné udělat ultra čistou, která na sebe méně váže chemikálie. Jako bonus firma ušetří přes půl milionu korun ročně na nákupu vody. Celá studie

Napište nám. Uvidíte, že náš budoucí projekt poroste jako z vody!

Vaše kontaktní údaje chráníme a neposkytneme je třetí straně. Odesláním formuláře vyjadřuji svůj souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby společnosti Aquarex WATERPROFIT.