Poppe+Potthoff s.r.o.

Reverzní osmóza pro ředění emulzí pro CNC stroje

Upravená voda je díky naší technologii k dispozici nepřetržitě 24 hodin denně. Navíc je rovnou upravená do optimální kvality pro přípravu emulzí do CNC strojů.

Bezplatná konzultace

V čem byl problém

Firma využívá demineralizovanou vodu na ředění emulzí pro CNC obráběcí stroje. Tuto demi vodu dříve nakupovali a dováželi z elektráren. I při jejich relativně nízké spotřebě kolem 600 litrů/den je to neekonomické.

Chtějí si demi vodu vyrábět vlastními silami z vody z běžného vodovodního řádu. Voda je však velmi tvrdá a obsahuje zbytkové množství železa. Bez úpravy by poškozovala membrány demineralizační jednotky.

Jak jsme to vyřešili

Podle rozborů vody jsme navrhli, dodali i nasadili technologii včetně propojení veškerého potrubí v rámci vodovodních rozvodů. Samozřejmě jsme provedli i tlakové zkoušky.

Surová voda proudí přes filtr mechanických nečistot do automatického odželezňovacího filtru, který odstraní zbytkové množství železa.

Odželezněná voda poté vstupuje do Twin změkčovacího filtru, kde se voda změkčí na požadovanou hodnotu 0,1 mmol/l. Změkčená voda dále vstupuje do demineralizační jednotky o výkonu 70l/h při výstupní konduktivitě vody 6,7 uS/cm.

Výsledky

Upravená voda je díky naší technologii k dispozici nepřetržitě 24 hodin denně, nikdy nedojde k přerušení její dodávky. Navíc je rovnou upravená do optimální kvality pro přípravu emulzí do CNC strojů.

Investice se firmě vrátí do 9 měsíců. Navíc ušetří čas i dopravní prostředky nutné pro dovoz vody z elektrárny.

„Rozhodli jsme se začít vyrábět vlastní destilovanou vodu pomocí reverzní osmózy. Po oslovení několika firem jsme se rozhodli pro Aquarex. Prvotním impulsem pro spolupráci byla rychlost a profesionalita, s jakou byla zpracována jejich nabídka. Po zaslání objednávky s námi dohodli termín realizace a všechno šlo jako na drátkách. Vše nainstalovali a uvedli do provozu přesně v termínu.”
  • Stanislav Mašlan
  • Vedoucí nákupu

O 200 000 zmetků méně díky vlastní ultračisté vodě

Po implementaci vlastní výroby ultra čisté vody je nyní firma zcela nezávislá na externích dodavatelích a ušetří miliony korun ročně. Vysoká kvalita použité vody navíc snížila zmetkovost o 200 000 kusů ročně. Celá studie

Výměna chladicího systému během 10 dnů

Po pouhých 8 letech provozu dospěl chladicí systém v kalírně oceli do havarijního stavu. Kvůli nevhodně navržené technologii úpravy vody. Připravili jsme úplně nový projekt a během pouhých 10 dnů technologické odstávky vše nainstalovali. Celá studie

Úprava vstupní vody umožnila spustit výrobu

Příliš znečištěná odpadní voda bránila spuštění výroby v novém provozu. Překvapivým řešením bylo vyčistit vodu už na začátku výrobního procesu - z obyčejné udělat ultra čistou, která na sebe méně váže chemikálie. Jako bonus firma ušetří přes půl milionu korun ročně na nákupu vody. Celá studie

Napište nám. Uvidíte, že náš budoucí projekt poroste jako z vody!

Vaše kontaktní údaje chráníme a neposkytneme je třetí straně. Odesláním formuláře vyjadřuji svůj souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby společnosti Aquarex WATERPROFIT.